Pozor v komunálnych voľbách!

Autor: Igor Hraško | 14.11.2014 o 16:27 | (upravené 14.11.2014 o 17:35) Karma článku: 10,43 | Prečítané:  570x

Posledné voľby v tomto roku nás čakajú už túto sobotu 15. Novembra 2014. Jedná sa o komunálne voľby, v ktorých si volíme zástupcov do miestnych a mestských samospráv.

Títo potom budú 4 roky hospodáriť s financiami občanov a budú spravovať majetok obcí a miest. Volíme si starostov, primátorov a poslancov zastupiteľstiev.

A teraz treba dávať pozor, koho si zvolíme! Do úvahy treba brať aj tieto dva aspekty. Jeden stranícky a druhý občiansky.

Prvé POZOR! Ako nás stále presviedčajú politické strany a hnutia (tie štandardné), zvyčajne je to len o funkciách a o postoch v dozorných radách mestských a obecných podnikov. Áno, aj tieto je potrebné spravovať, ale s akým zámerom sa kto o to uchádza. Teda stranícky aspekt už každého vytáča, nakoľko strany a hnutia presviedčajú občanov, že sú tam len sami pre seba a nie pre ľudí. Takže je potrebné viac sa sústrediť na nezávislých kandidátov.

A tu je to druhé POZOR! Keďže sme svedkami, ako sa niektoré strany rozpadajú, preskupujú, prípadne kalkulujú, lebo sledujú pozorne trendy v komunálnej politike, je nevyhnutné byť teraz v strehu. V minulých voľbách sme si mohli všimnúť, že to s tou nezávislosťou niektorých nie je až tak, ako sa deklarovali pred voľbami. Zistili sme, že niektorí nezávislí sú až priam neskutočne naklonení tím vládnucim, aj keď akože nie sú členmi strany (niektorí už aj dávnejšie), ale podobne to platí aj o ďalších „štandardných“ politických subjektoch, najmä odídencoch. Preto je potrebné pozrieť sa do politickej minulosti a angažovanosti niektorých kandidátov.

Je lepšie voliť úplne nových, ktorý ešte s komunálnou politikou nemali priame skúsenosti, ale majú akú-takú kompetenciu na riadenie a spravovanie spoločného majetku a skúsenosti v pracovnej činnosti. Ak sa človek zaujímal o súčasné dianie v komunále, tak má iste prehľad aj o momentálnych poslancoch a vie, že ak sa niektorí znovu uchádza o voliča, treba sa obzrieť do jeho činnosti a schvaľovania uznesení.

 

V každom prípade je opäť potrebné, aby prišlo voliť čo najviac ľudí, ak sa má niečo na komunálnej úrovni zmeniť. Treba si pamätať, že straníci majú svojich poslušných a za niečo vďačných voličov. Tí voliť určite pôjdu. Každý, kto vo voľbách bude chýbať, nahráva im.

Treba voliť predovšetkým nezávislých, ale POZOR!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?