Referendum sa ujalo aj u Sulíka aj Procházku

Autor: Igor Hraško | 9.2.2015 o 19:39 | Karma článku: 11,51 | Prečítané:  1108x

Téma sfunkčnenia referenda sa zrazu stala témou aj Sulíka aj Procházku. Predtým ich to nezaujímalo...

Keď sme zo skupinou aktivistov oficiálne ohlásili spustenie petície na sfunkčnenie referenda 14.11.2014,

žiadne médiá nemali záujem o túto tému. Informácia sa objavila na stránkach TASR (http://www.teraz.sk/bratislava/peticia-referendum-bratislava/106146-clanok.html) a prevzali ich len niektoré portály, napr. hlavnespravy.sk (http://www.hlavnespravy.sk/spustili-peticiu-za-funkcne-a-zavazne-referendum/435889) a sme.sk (http://agentury.sme.sk/c/7494823/spustili-peticiu-za-funkcne-a-zavazne-referendum.html ).

Táto téma nijak vtedy neoslovila ani vládnych predstaviteľov, ani opozičných kolegov. S poslancami nášho poslaneckého klubu sme pritom už dávnejšie podávali návrhy zákonov, ktoré by sa tejto myšlienke priblížili aspoň čiastočne. Samozrejme – NEÚSPEŠNE!

Teraz, keď referendum Aliancie za rodinu bolo neúspešné tiež, zrazu sa všetci hlásia k myšlienke sfunkčnenia referenda ako nástroja občanov. Len na moje vyjadrenia v TV či rádiách by ste márne čakali. Ale aj Sulík sa zrazu pridáva. A je zaujímavé, že taký Procházka chce teraz zrazu zrušiť kvórum, ale keď sme to 4krát predložili, jeho poslanec Beblavý nás ani raz nepodporil. A možno sa pridajú aj ďalší, aspoň naoko, aby nevyzerali v očiach voličov zle. Predsa len, voľby sa blížia.

 

Napriek tomu som rád, že sa niektorí pridali a takto ich vyzývam k podpisu našej Petície za sfunkčnenie referenda, ktorá je stále prístupná na stránkach www.funkcnereferendum.sk a www.igorhrasko.sk a zároveň dúfam v ich súčinnosť pri schvaľovaní niektorých čiastkových zákonov vedúcich k sfunkčneniu referenda...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?