Štátne lesy a ich necitlivý prístup k lesom časť 2.

Autor: Igor Hraško | 20.3.2016 o 10:27 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  623x

Pred časom som tu písal o necitlivom zásahu štátneho podniku LESY SR do bukového porastu na vrchu Plešovica nad Blatnicou.

Dostal som aj odpoveď na môj podnet ohľadne tohto, podľa mňa necitlivého výrubu a písal som o holorube. Odpoveď som tiež zverejnil, teraz však dávam do pozornosti jednu jeho konkrétnu časť, kde stálo okrem iného aj to, že sa vytvoril porast buka lesného po presvetľovacom reze z roku 2010. Keďže si zvyknem veci overovať a viem, že papier znesie všetko a tento holorub mám takpovediac "za domom", išiel som si informácie overiť priamo na miesto. Neviem, kde boli páni z okresného úradu, alebo čo vlastne kontrolovali, ale ja som žiadny mladý porast buka lesného nenašiel. A vraj lanovkový systém priblíženia dreva je šetrný. Nuž, všimnite si prosím dobre ten najtmavší pás stredom rúbaniska. ak tam aj niečo bolo narastené, tak po spúšťaní dreva tam nie je nič, len odkrytá pôda a skaly. A mimochodom, som zvedavý, ako chcú zabrániť erózii tejto pôdy a jej splaveniu pri väčšom daždi.

Takže tu si pozrite fotografie priamo z miesta, kde už lanovka nechodila. Na druhom stanovišti ešte veselo sťahovali, tam sa vyberiem nabudúce.

A tu je pre istotu aj video, kde môžete vidieť aj pár kusov trčiacich porastov. No neviem, skúste napísať odborníci, či toto je ten mladý porast, o ktorom sa písalo v správe.

A ešte jedna vec. Každý región sa chce rozvíjať a vytvárať prostredie na to, aby tam ľudia radi chodili. NIektoré regióny majú prírodné danosti a na tie lákajú najmä turistov. Skúste sa opýtať hocikoho, ako na neho pôsobí takýto výrub z hľadiska estetického ale aj celkového pohľadu turistiky.

Samozrejme, že idem odpísať okresnému úradu svoju nespokojnosť s napísaným, nakoľko mám pocit zavádzania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?