Suspendovať Kaliňáka!

Autor: Igor Hraško | 17.6.2016 o 10:54 | (upravené 20.6.2016 o 19:53) Karma článku: 6,43 | Prečítané:  903x

Už dlhšiu dobu sledujeme kauzu Bašternák v spojení s Kaliňákom a Počiatkom. Ja som sa zatiaľ ku tejto kauze nevyjadroval, lebo vyjadrení je mnoho.

Jedná sa o závažnú vec a vo vyspelých krajinách by podobný minister z kresla už dávno ušiel. Náš vládny zlepenec je však úplne iný prípad, aký vo svete nemá obdobou. Ešte si pamätám na slová Fica, že už len pri podozrení odvolá ministra do troch minút. Sa smejem hlasno, lebo som to zažil, ako si ich chránil a to boli iné podozrenia. Pustil len malých pešiakov, ako obetných baránkov.

Poďme však k meritu problému, ku ktorému píšem tento blog. Mnoho opozičných politikov spochybňuje, a oprávnene, vyšetrovanie podvodov na DPH kauzy Bašternák. Sú opodstatnené obavy s ovplyvňovania celého vyšetrovania, nakoľko minister vnútra, pod ktorého spadajú silové zložky vyšetrovania, je v konflikte záujmov. Riadi ministerstvo, ktoré má vyšetrovať kauzu, do ktorej je údajne zapletený.

Štandardný postup vo vyspelých krajinách je taký, že ak je niekto súčasťou vyšetrovania, a teraz si zoberme príklad podozrivého policajta, je okamžite až do vyšetrenia prípadu postavený mimo službu. Práve preto, aby nevznikali podozrenia s ovplyvňovania. Ešte raz to zdôrazním, sú to štandardné postupy vo vyspelých krajinách! Myslím, že Fico sa hrdo hlási k tomu, že naša krajina patrí medzi vyspelé, tak mi tu niečo nesedí. Aj „štandardné“ veci preferuje premiér, že?

Takže mám návrh pre premiéra Fica. Nemusíte zosadiť ministra Kaliňáka z postu ministra vnútra, ale postavte ho dočasne mimo ministerskú pozíciu (myslím, že ani plat mu nemusí bežať, pokiaľ patrí medzi najbohatších ľudí v SMER-e) až do vyšetrenia celej kauzy podvodov s DPH. Môže to mať viaceré pozitívne efekty. Budete vyzerať ako ten, čo má záujem nepodporovať úvahy na podozrenia s ovplyvňovania vyšetrovania veľkého prípadu a na druhej strane by určite vyšetrovanie prebiehalo omnoho rýchlejšie, ako v iných kauzách, ktoré sa ťahajú roky so žiadnym hmatateľným výsledkom.

Tak ako premiér Fico? Ukážete sa ako štandardný politik vyspelého európskeho štátu?

 

PS: Opäť krásna ukážka, ako u nás nefunguje justičný systém. Po 20-tich rokoch vlády právnikov! Do nástupu komunistickej totalitnej moci bolo možné podať občiansku trestnú žalobu. Komunisti túto možnosť v roku 1950 zničili a od tej doby môže trestnú žalobu podať len štát (prokurátor). V roku 2016, 27 rokov vývoja demokracie máme na Slovensku naďalej komunistický zákon o prokuratúre a žiadna politická garnitúra od novembra 89 nemala záujem toto zmeniť! Výsledky v oblasti vývoja demokracie ako právneho štátu sú devastačné.

Ak by bolo možné podať dnes občiansku súdnu žalobu na Kaliňáka, mohol by preukázať svoju nevinu v riadnom súdnom konaní. Takto ostanú pochybnosti o ňom aj o politickej strane, ktorá ho chráni.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?