Jánošík by sa divil, alebo koho voliť v druhom, kole?

Autor: Igor Hraško | 21.3.2014 o 9:20 | (upravené 21.3.2014 o 9:29) Karma článku: 18,28 | Prečítané:  2105x

Naše tradície sú bohaté aj na rôznych hrdinov. Najmenším je asi Janko Hraško a najväčším zrejme Juraj Jánošík. Práve Juraj Jánošík je stále v očiach Slovákov hrdina, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Naprával krivdy „pánov", ktorí ožobračovali obyčajných ľudí, hrbiacich sa k zemi, aby si dorobili základnú poživeň.

Prečo som si teraz spomenul práve na Jánošíka? Pretože v poslednom čase sa roja rôzne názory v súvislosti s druhým kolom volieb prezidenta SR. Veľa som si prečítal, veľa počúval, a vynoril sa mi jeden podnet, na základe ktorého je veľmi jednoduché sa rozhodnúť, koho voliť v druhom kole. Práve porovnanie komu brať a komu rozdať.

A. Kiska ak bral, bral len tým, ktorý to chceli. Skôr by som povedal, že ktorí to potrebovali, lebo inak to nešlo (veľa ľudí mi napísalo, že im Triangel aj Quatro pomohlo zariadiť si svoje domácnosti). Ak zarobil, začal rozdávať. Komu? Tým, ktorý to naozaj nevyhnutne potrebujú, rodinám s nezaopatrenými deťmi, chorým na rakovinu, alebo deťom trpiacim na inú zákernú chorobu, kde táto choroba dostala rodiny do finančnej tiesne. Rozdáva bezbranným, ktorým ani štát dostatočne (ak vôbec) nepomáha a mal by.

R. Fico však bral a berie všetkým, no najmä tým najchudobnejším, či sa im to páči, alebo nie. Berie rodinám, berie deťom, berie študentom, berie nezamestnaným, berie živnostníkom, berie malým a stredným podnikateľom, berie učiteľom, berie zdravotníkom, berie farmárom a berie ešte aj „vlastnou hlavou“. Je zaujímavé, že neberie tým bohatým – firmám, ktoré majú u nás daňové prázdniny, firmám, ktorým dáva finančné stimuly pre udržanie stále sa zvyšujúcej sa zamestnanosti. Ani nezarobil, ale rozdáva plnými priehrštiami. Komu? Svojim kamarátom, svojim spolustraníkom, svojim mecenášom, svojim spriaznencom, ktorí ani z ďaleka netušia, ako sa žije v regióne bez reálnej možnosti zamestnať sa pre aspoň jedného člena rodiny s malými, či väčšími deťmi. Rozdáva svojim predsedom VUC, primátorom a starostom na výstavbu futbalových či hokejových štadiónov, namiesto na rekonštrukcie kultúrnych pamiatok.

Jánošík by sa dnes divil, ako to tu funguje. Na základe Jánošíkovho princípu je voľba jednoduchá.

Ten, kto bral a dáva chudobným a bezbranným, je Andrej Kiska.

Ten, kto okráda nás všetkých a z toho ešte rozdáva bohatým, je Fico.

 

NEBUDEM VOLIŤ FICA!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?