SMER smeruje k jedinému - ďalej zadlžovať

Autor: Igor Hraško | 26.3.2014 o 9:00 | Karma článku: 16,14 | Prečítané:  1027x

Už sa o voľbách popísalo dosť. Viac krát už zaznelo aj to, kam to má celé smerovať. Po poslednom vyhlásení Fica, že zváži svoje ďalšie pôsobenie v politike, ak v druhom kole prezidentských volieb nezíska dostatočnú podporu voličov mi je to už jasné. Jednotlivé dielce politickej skladačky zapadli pekne do seba. SMER-u nikdy nešlo o občanov, ale to mnohí vedia. Ale ani teraz im vôbec nejde o občanov a ani o prezidenta. Ide im len o to, aby mohli opäť rozhadzovať verejné financie pre svojich blízkych a spriaznencov. Momentálne sú k dispozícii dva možné scenáre.

1.      Fico bude prezidentom

2.      Fico nebude prezidentom

Čo sa môže udiať pri prvom výsledku? Ak bude Fico prezidentom, musí odstúpiť z funkcie predsedu vlády. Tým pádom sa musí kreovať nová vláda, s novým programovým vyhlásením a s vyjadrením dôvery tejto vláde. Tu sa možno zmiernia niektoré veci, ktoré súčasná vláda nestihne urobiť, alebo zistila, že na to nemá, ale začala by fungovať, nakoľko 83 poslancov ostane stále.

Čo sa môže udiať pri druhom výsledku, s ktorým sa pôvodne nepočítalo? Ak Fico nebude prezidentom, musela by vláda pokračovať v pôvodnom zložení a s pôvodným programom. Keďže tento stav je momentálne pre vládu nevyhovujúci (lebo s ním nepočítala), je potrebné urobiť určité zmeny. A tu prišlo znenazdajky vyhlásenie Fica o zvážení možného ďalšieho pôsobenia v politike (napríklad tu: http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/fico-avizuje-mozny-odchod-z-politiky.html ). Viacerí to vnímajú ako poslednú možnosť mobilizácie ficovoličov, politológovia hovoria o potupnej prehre, či sklamaniu smeráckych voličov. Ale ako sme si povedali na úvod, o ľudí v tomto prípade nejde, ani o Fica, ale o možnosť ešte získať čo-to v ďalších voľbách do NR SR. Keďže sa toho na SMER-SD nakopilo dostatok, ich popularita klesá a aj dôvera ich vlastných voličov. Preto sa potrebujú ešte aspoň raz blysnúť pred voľbami. Ako to dosiahnuť ta, aby ich to čo najmenej finančne bolelo?

Jediný spôsob, Na ktorí s smeráci zvyknutí, je ROZDÁVAŤ Z CUDZIEHO. A tu sa dostávame k meritu veci a k druhej alternatíve výsledku prezidentských volieb. Ak Fico nebude prezidentom, aj tak bude nevyhnutné, aby SMER zostavil novú vládu, pretože nová vlády má DVA ROKY na to, aby mohla rozhadzovať zo spoločného. Ako? Nuž, pre novú vládu dva roky neplatia ustanovenia ústavného zákona o dlhovej brzde. Názor odborníka si môžete vypočuť aj zo záznamu Rádiožurnálu z piatka 21.3.2014 tu (druhá polovica): http://www.rtvs.sk/radio/relacie/detail/radiozurnal-o-12-00/archiv?date=21.03.2014

Takže o toto ide celý čas smerákom. Aby mohli zostaviť novú vládu, ktorá môže ďalšie dva roky zadlžovať naše deti a deti našich detí. Aby mohli ďalej podporovať svojich starostov tesne pred voľbami výstavbou nie nevyhnutne potrebných zariadení (v minulosti to boli hasičské autá pre obce, multifunkčné ihriská v obciach a pod.). A zase budeme počúvať, ako to ten SMER dobre vie, keď podporuje v obciach rozvoj čohokoľvek, samozrejme nie trvaloudržateľne.

Sumarizácia:

Ak by bol Fico prezidentom, je to jednoduché, lebo sa sformuje nová vláda a tá má dva roky na rozhadzovanie. Ak Fico nebude prezidentom, bude musieť „zvážiť svoje ďalšie pôsobenie v politike" a jednoducho odstúpiť, aby sa mohla kreovať nová vláda, ktorá potrebuje dva roky na rozhadzovanie „svojim" a opäť viac zadlžiť občanov Slovenska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?