Dajú sa napraviť chyby z minulosti?

Autor: Igor Hraško | 28.3.2014 o 10:28 | Karma článku: 11,70 | Prečítané:  632x

  Nechali sme si rozpredať štátne podniky, ktoré produkovali zisky pre štát a teda pre všetkých občanov SR. Z toho mohli byť zvýšené dôchodky či podpory mladých rodín. Čo sa však už stalo, sa neodstane. Ale v rukách štátu ostalo ešte niekoľko podnikov, kde má štát 100% zastúpenie, podniky, ktoré môžu pomáhať napĺňať dlhodobo deficitný rozpočet. Ich efektívne fungovanie však závisí vždy od ľudí, ktorí daný podnik riadia a dozerajú na jeho riadenie. Doteraz boli do týchto podnikov dosadzovaní politickí nominanti aktuálne vládnucich strán a s vysokými odmenami („zlatými padákmi")a malou zodpovednosťou. Dá sa táto situácia riešiť? Odpoveď je ÁNO.  

Keďže tento stav vyhovoval všetkým doterajším politickým subjektom, tento stav neriešili, len kritizovali. Preto sme s kolegami Kadúcom a Mičovským, a našimi legislatívcami pripravili zákon, ktorého cieľom je vytvoriť komplexný a systematický zákonný rámec, ktorý by reguloval výber a následné odmeňovanie zástupcov štátu v orgánoch spoločností s majetkovou účasťou štátu, rovnako ako aj zodpovednosť za škodu spôsobenú pri výkone takejto funkcie.

Tu si môžete prečítať návrh zákona, ako aj celú dôvodovú správu:

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=6&ID=900

Týmto zákonom môžeme do ďalších rokov zabezpečiť možno aj vyššiu prosperitu spoločností z majetkovou účasťou štátu, transparentný výber odborníkov na ich riadenie so zodpovednosťou za škodu spôsobenú výkonom takejto funkcie. Ako sa zachovajú poslanci „štandardných" ale aj iných politických subjektov pri hlasovaní?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Mediálny výbor čaká ešte Ťapáková a Dírer

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.

DOMOV

Publicista sa pripútal reťazou, nechce návrat komunistickej tabule

Niektorí obyvatelia ju nechcú späť.


Už ste čítali?