Strana TIP – druhé kolo „po tom“

Autor: Igor Hraško | 4.6.2014 o 18:30 | Karma článku: 10,75 | Prečítané:  1028x

Nedávno, koncom apríla, som napísal blog o znevažovaní tradičnej kultúry stranou TIP http://igorhrasko.blog.sme.sk/c/354578/Strana-TIP-znevazuje-nase-kulturne-dedicstvo.html Reakcia nenechala na seba dlho čakať a sám predseda strany TIP Tomáš Hudec napísal svoj blog, vraj znevažujem ich stranu. Budem reagovať na niektoré state aby som vytvoril obraz o človeku, ktorý to napísal.

Vo svojom blogu som napísal, že TIP je údajne nový projekt SMER-u. Podľa ich letáku by to  sedelo, ale boli to len dohady. Teraz to však môžem dupľovať po prezretí  tlačeného vydania plátku s názvom: Naše novinky – určený pre Košice. Človek by sa opýtal, komu patrí tento plátok? Ale po prelistovaní je to myslím nad slnko jasné. A darmo bude TIP stále hovoriť, že „...nie sme Trójskym koňom.“

Na úvodnej strane prezentácia mesta Košice a prvá reklama na stranu TIP. Hneď na druhej opäť prezentácia Košíc, ale už aj s primátorom a smeráckym poslancom Rašim. Ďalšia strana je celá venovaná jednej - smeráckej kandidátke z východného Slovenska do Europarlamentu. Potom prichádza zaujímavá anketa s desiatimi „náhodne“ opýtanými, z ktorých sa len dvaja vyjadrili za volenie stálych politických strán, ale väčšina bude voliť „mladých“ politikov. Teda nie nových, ale mladých. Je zaujímavé, že v strane TIP sú mladí, no v iných stranách sú aj noví, nie len mladí. Krásne tendenčne urobená anketka. Ďalšia strana je venovaná rozhovoru a Milošom Bubánom, moderátorom smeráckej TA3-ky o jeho synovcovi, sťaby lídrovi kandidátky strany TIP. Poďme ďalej a nájdeme prezentáciu ďalšieho smeráckeho kandidáta a na ďalšej TIP-ácku kandidátku.

A teraz prichádza  „šupa“ . Predseda strany TIP Tomáš Hudec vyzýva k voľbám. Naoko kritizuje predsedu vlády a vyzýva ho aj k oprave výroku o volení „štandardných“ politických strán, lebo aj TIP má svoju legitimitu.

Ďalšia strana je viac-menej informačná, až na článok politológa Horského, ktorý tvrdí, že malé strany sú tu len na kričanie, ale šancu má TIP. Je jasné, komu slúži. A prichádza ďalšia, tento krát dvojstrana a prezentácia mladého kandidáta Bubána. Pokračovanie na ďalšej strane je zaujímavé z hľadiska výrokov Romana T. z Martina, ktorý chce „...z bilbordov raz a navždy zvesiť mnohé staré politické tváre...“. Asi si neuvedomuje, že to sa dá najmä a hlavne v parlamentných voľbách a nie do EP. Ale dobrý pokus posmeliť mladých.  Záver plátku je už taký menej zaujímavý. Už len jedna prezentácia TIP-áckej kandidátky a potom už len zopár všedných správ a šport, ale propagácia ďalšieho smeráckeho kandidáta. Na poslednej strane pre istotu ešte jeden celostranový plagát TIP-u, kde je zaujímavý pozmenený výrok kampane Jána Budaja o postavení „...z hlavy na nohy“. Keby aspoň „mladí“ používali vlastné myšlienky, ale preberajú od „starých“.

Ešte niekto pochybuje o tom, že TIP je prepojená z vládnym SMER-om? Že SMER potrebuje nasledovníka, prípadne len oslabiť opozíciu a strany, ktoré reálne šľapú na päty doterajším politickým subjektom, ktoré doteraz nespravili nič pre reálne zlepšenie života občanov?

A pred záverom sa vrátim k predsedovi, ktorí vo svojom článku píše o tolerancii. Upriamil by som pozornosť na ich tlačovku z ustanovujúceho snemu, citujem: „Snem tiež jednomyseľne schválil stredo-pravé liberálne programové smerovanie strany a základné tézy programu. Jeho súčasťou je aj návrh na zavedenie inštitútu registrovaných partnerstiev po vzore mnohých krajín v EÚ a vo svete. Strana tento bod vníma ako odstránenie diskriminácie ľudí s inou ako heterosexuálnou orientáciou.“. Takže strana TIP pokračuje vo vedení pro-LGBTI  politiky, ako súčasná smerácka garnitúra, nie len tá dosluhujúca v EP. Na túto toleranciu som sa pýtal v prvom blogu!

Pozastavím sa aj nad mojim „chodením“ v kroji, lebo o celkovej problematike umenia so mnou hovoria tí, ktorí ma poznajú. Nuž v tom kroji chodím pomerne od mala, ale začiatok môjho chodenia na veľké festivaly sa datuje od FSP Detva 1986 (je o tom niekde v archíve záznam v STV) a to mal pán Hudec možno už aj dosť rokov na to, aby neťahal za sebou káčera. Takže pokiaľ by mal okolo seba naozaj folkloristov, tak tí by mu zrejme povedali, že mám svoje odtancované v súboroch Turiec, Jahodná, Železiar a Devín, a že som 3 roky externe fungoval ako sólista spevák a inštrumentalista SĽUK-u. Možno by mu povedali aj to, že som reprezentoval muzikou aj tancom Slovensko pri vstupe do EU v Eurovíznom programe v Lisabone v 2004, alebo som reprezentoval svojim umením Slovensko na svetových výstavách EXPO 2008 v španielskej Zaragoze, či v 2010 v čínskom Šanghaji (http://www.igorhrasko.sk/slovensky-folklor-ocaril-cinu.html). Alebo by ho zaujali moje výhry 3x1. a 2x2. miesto na medzinárodnej súťaži pastierskych ľudových hudobných nástrojov v Poľsku (trombita, píšťalka koncovka, drumbľa, ústna harmonika), či 2x2. miesto na celoslovenskej súťaži sólistov tanečníkov. Takže na svoje „prechádzky v kroji“ môžem byť primerane hrdý.

A na koniec už len odporúčanie, treba si naštudovať dopravné predpisy pred tým, než niečo niekto napíše a zavádza. Možno aj článok si treba prečítať do konca s argumentmi experta z riaditeľstva dopravnej polície, nie len experta dopravného spravodajstva, ale najlepšie je sústrediť sa na zákon 8/2009 Z.z. o cestnej premávke...a prečítať si pozorne, aj s porozumením §10 najmä ods(6). A nezávidieť pritom Audinu, ktorej je niekto 3. majiteľom a kúpil ju so 161000 najazdenými kilometrami.

V závere sa chcem poďakovať za výpočet mojich poslaneckých aktivít, ktoré by ale bolo dobré porovnať s takými smeráckymi, či inými, aby bol obraz reálny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?