Minister schválil vývoz vody zo Slovenska

Autor: Igor Hraško | 9.7.2014 o 18:24 | Karma článku: 11,27 | Prečítané:  1359x

Fico a minister Žiga slovne tvrdia, že vodu chcú chrániť až na úrovni Ústavy, ich skutky ukazujú presný opak. Ako príklad nelegálneho vývozu vody do zahraničia minister uviedol prípad v obci Legnava. Právoplatné rozhodnutie Okresného úradu Prešov však hovorí, že sa nič nedeje nelegálne, naopak – všetko sa dialo s požehnaním ministra Žigu........

Fico a minister Žiga slovne tvrdia, že vodu chcú chrániť až na úrovni Ústavy, ich skutky ukazujú presný opak. Ako príklad nelegálneho vývozu vody do zahraničia minister uviedol prípad v obci Legnava. Právoplatné rozhodnutie Okresného úradu Prešov však hovorí, že sa nič nedeje nelegálne, naopak – všetko sa dialo s požehnaním ministra Žigu. Ministerstvo nemuselo dať súhlasné stanovisko na prepravu vody potrubím do Poľska, lebo mu to nepovoľuje zákon. Nerozhodol teda úradník na okresnej úrovni, ako to stále dookola opakuje minister, ale rozhodlo ministerstvo. Ako teda chce premiér a minister životného prostredia chrániť našu vodu, keď v tejto veci pomáhajú vývozu?Očakávajú sa rôzne právne kľučky v Smeráckom zákone, ktoré dokážu Ústavu obísť. Na tieto kľučky budeme upozorňovať a v druhom čítaní navrhneme zmeny, aby sme vodu naozaj dostatočne chránili. Veď napokon Smeru pre jeho ciele stačí urobiť nasledovné doplnenie §4 v Ústave: ´Vývoz vody do zahraničia je zakázaný. Podrobnosti ustanoví zákon.´ Alebo: ´Vývoz vody do zahraničia je zakázaný. Výnimkou sú prípady, ktoré ustanoví zákon.´Pričom zákon si Smer napokon prijme v takom znení, ktoré mu vyhovuje, a slovenskú vodu potom môže veselo rozpredávať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Mediálny výbor čaká ešte Ťapáková a Dírer

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.

DOMOV

Publicista sa pripútal reťazou, nechce návrat komunistickej tabule

Niektorí obyvatelia ju nechcú späť.


Už ste čítali?