Ficových migrantov niekto prekrikuje!

Autor: Igor Hraško | 20.1.2016 o 10:30 | (upravené 20.1.2016 o 15:04) Karma článku: 17,67 | Prečítané:  2181x

Asi si to v SMER-e nejako zle načasovali a niečo im začína nevychádzať. Téma migrantov pomaly slabne a do popredia našej spoločnosti sa tlačia nespokojní učitelia a zdravotné sestry.        

Ficovi teda slabne téma, na ktorej si postavil kampaň v tohtoročných parlamentných voľbách. Ono tí migranti ešte určitý čas znieť budú, ale už sa začali aj v iných krajinách robiť razantnejšie opatrenia. Aj u našich susedov v Rakúsku a dokonca hrozí, že zavedú kontroly aj na našej krátkej spoločnej hranici. To však nemení nič na situácii, že sme pre migrantskú komunitu stále nezaujímaví.

Ale späť ku situácii u nás doma. Učitelia vyhlásili štrajk, ktorý začne 25. januára, pokiaľ vláda skutočne nezačne riešiť situáciu v školstve. Teda nie len hádzaním odrobiniek, ale konečne systémovo. Koniec-koncov aj sám Fico podporuje tvrdšie riešenie stavu učiteľov. Teda podporoval, ešte v roku 2003. V článku on-line vydania Hospodárskych novín (http://hn.hnonline.sk/smer-podporuje-piatkovy-strajk-ucitelov-91247  )sa píše: "Na Slovensku výdavky na školstvo vyjadrené v pomere k HDP už viac ako štyri roky klesajú," zdôraznil líder Smeru. Tento rok dosiahnu 3,6 percenta a v roku 2004 3,54 percenta HDP.“ Vo výdavkoch na vzdelávanie však stále zaostávame za krajinami OECD. A to je Fico pri moci už ôsmy rok. Ešte je za hodno pripomenúť prvý štrajk učiteľov v novembri roku 2012, kedy požadovali učitelia zvýšenie platov. (http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/strajk-ucitelov-vydrzia-3-dni.html  ) Zase boli len zavedení. A keďže školstvu sa venovala priorita len na čerpanie eurofondov a ako z nich vyťažiť maximum pre „svojich“, tak učitelia opäť ostali na vedľajšej koľaji. Preto sa nieto čo čudovať, že učitelia vychádzajú práve teraz do ulíc. A Fico sa čuduje, že práve pred voľbami? No tom, aby si aj niektorí zadubenci uvedomili, že táto vláda toho už nasľubovala dosť, ale málo z toho splnila k spokojnosti. Toto však Fico v žiadnom prípade v scenári nemal. Tu mali znieť len migranti.

Do toho sa pridali aj zdravotné sestry zo svojimi výpoveďami, pretože tiež požadujú zvýšenie platov. Vládna strana im síce na poslednú chvíľu podhodila ohlodanú kosť v podobe akéhosi zvýšenia. Ale nie pre všetky a niektorým by sa dokonca znížilo. Ficovi to vôbec nepríde čudné, že sestry protestujú? Pozrime sa na situáciu z pohľadu opozičného Fica v roku 2011 a čo boli jeho argumenty na tlačovke: ( http://www.ta3.com/clanok/4913/tb-smer-sd-o-kritickej-situacii-v-zdravotnictve.html ). Fico sa teraz stavia na zadné, že prečo práve teraz v predvolebnom období tlačia sestry na vládu! No tri roky! Tri roky „vyjednávaní“, alebo skôr odďaľovania? Tri roky príprav na zmenu zákona, ktorý v konečnom dôsledku niektorým sestrám ešte uberie? Ohodnotenie by mali mať zdravotné sestry rovnaké naprieč celým zdravotným systémom a také, aby sa to nemuseli hanbiť!

A teraz si položme otázku. Prečo sa nemôžu zvýšiť platy v zdravotníctve? Prečo sa nemôžu zvýšiť platy vo školstve?

Pretože sa verejné financie rozhadzujú! Ale niekto by mohol povedať, že sa verejné financie cielene prideľujú. A prideľujú sa klientelisticky spriazneným firmám. A tu máme niekoľko káuz, ktoré vyplávali na povrch v poslednom období.

Darí sa IT firmám blízkym ministrovi dopravy: http://www.aktuality.sk/clanok/312065/kauza-firma-spajana-s-pociatkom-zaraba-za-fica-miliony-na-statnych-it-zakazkach/

Kauza Kompa, kde štát môže prísť až o desiatky miliónov: http://www.obycajniludia.sk/aktualita/i-matovic-lazar-je-klamar-zlodej-a-podvodnik/

Pozemkový škandál, kde štát opäť môže prísť o desiatky miliónov Eur. http://www.aktuality.sk/clanok/311945/pozemkovy-skandal-pripomina-kauzu-ct-hlavy-vsak-zatial-nepadaju/

A nesmieme zabudnúť ani na megakšeft s obchvatom Bratislavy, kde štát môže prísť nie o desiatky, ale až o stovky miliónov: http://igorhrasko.blog.sme.sk/c/398031/kauza-d4-a-r7-a-zabudlivy-pociatek.html

Všetky rozkradnuté financie mohli ísť na riešenia problémov školstva a zdravotníctva a nie len tam, aj na kultúru a mládežnícky šport. Toto však Ficovi v žiadnom prípade nehrá do karát. On chcel, aby zneli len migranti. A to, ako on ochraňuje Slovensko. Ale migranti slabnú a znejú opäť reálne problémy Slovenska. Asi sa niekto prepočítal, a nepočítal s tým, že téma migranti nevydrží až do volieb.

Ako sa hovorí: „Všetko je tak, ako má byť.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?