Ficove nevesty skočili na STABILITU

Autor: Igor Hraško | 13.3.2016 o 19:48 | Karma článku: 10,19 | Prečítané:  1467x

Od začiatku kampane Fico hovoril o stabilite pre Slovensko. O akej stabilite vlastne točil? O tej, ktorá nás 4 roky sprevádzala pri rozkrádaní štátu.

Voliči sa preto rozhodli pre zmenu. Tak aj dopadli voľby. Voliči nechceli ďalšiu stabilitu pri ich okrádaní. a v takomto duchu to Fico pustil do éteru a tejto mantry sa držal a skočili mu na to všetci predsedovia politických subjektov, ktoré získali mandát v týchto voľbách.

Prečo sa nechali namotať na Ficovu rétoriku? Veď tieto voľby jednoznačne ukázali smerovanie Slovenska. KU ZMENE! Každá zmena je vždy progres, niečo nové. Teraz sa však ukazuje, že niekto chce stabilitu. Ale stabilitu čoho? korupčného prostredia, ktoré sa tu vytvorilo za posledných 26 rokov a ktoré sa živilo intenzívne  posledné 4 roky.

Niekto by argumentoval, že ak by sa aj zostavila vláda nestability, a možno len na rok, čo by sa dosiahlo?

Veľmi veľa by sa dalo dosiahnuť zmenou justičného systému a systému fungovania polície tak, ako som ho naznačil v štvorčasťovom blogu. Potom by tu už totiž nemali šancu takí zlodejíčkovia, ako boli v smeráckej garnitúre na všetkých úrovniach vrátane dosadených poslíčkov ologarchie.

Toto všetko je v stávke pri zostavovaní vlády. Po dnešných diskusiách je však jasné, že oligarchia zapracovala a sú len dve možnosti, ako dosiahla stav, že nevesty smerákov predsa len pôjdu vyjednávať z Ficom a to motivačne, alebo ultimatívne. Zrejme sa ku tomu nik neprizná, lebo ako sám Fico vyhlásil, Slovensko nie je právny štát a každý by sa zrejme obával dôsledkov priznania.

Takže ľudia volili zmenu a budú mať stabilitu. možno si to tí, čo ostali predsa len doma nabudúce rozmyslia a nebudú sa spoliehať na slogan, ktorí niektorí radi šíria: "Ak by voľby mohli niečo zmeniť, už by ch dávno zakázali". Zatiaľ im stačilo oblbovanie masmédiami a šírenie odkazu, že všetci sú aj tak zlodeji a všetci si idú len nakradnúť. Nie je to tak u všetkých, ale obraz sa taký vytvára a ten potom rozhoduje voličov.

Skončím konštatovaním, že tu asi budeme mať opäť 4 roky STABILITU v okrádaní bežných občanov a stabilitu pre nenažrancov, ktorí si opäť budú môcť deliť svoju korisť v podobe rôznych druhov príspevkov z verejných financií či eurofondov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?