Štátne lesy a ich necitlivý prístup k lesom časť 2.

Autor: Igor Hraško | 20.3.2016 o 10:27 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  637x

Pred časom som tu písal o necitlivom zásahu štátneho podniku LESY SR do bukového porastu na vrchu Plešovica nad Blatnicou.

Dostal som aj odpoveď na môj podnet ohľadne tohto, podľa mňa necitlivého výrubu a písal som o holorube. Odpoveď som tiež zverejnil, teraz však dávam do pozornosti jednu jeho konkrétnu časť, kde stálo okrem iného aj to, že sa vytvoril porast buka lesného po presvetľovacom reze z roku 2010. Keďže si zvyknem veci overovať a viem, že papier znesie všetko a tento holorub mám takpovediac "za domom", išiel som si informácie overiť priamo na miesto. Neviem, kde boli páni z okresného úradu, alebo čo vlastne kontrolovali, ale ja som žiadny mladý porast buka lesného nenašiel. A vraj lanovkový systém priblíženia dreva je šetrný. Nuž, všimnite si prosím dobre ten najtmavší pás stredom rúbaniska. ak tam aj niečo bolo narastené, tak po spúšťaní dreva tam nie je nič, len odkrytá pôda a skaly. A mimochodom, som zvedavý, ako chcú zabrániť erózii tejto pôdy a jej splaveniu pri väčšom daždi.

Takže tu si pozrite fotografie priamo z miesta, kde už lanovka nechodila. Na druhom stanovišti ešte veselo sťahovali, tam sa vyberiem nabudúce.

A tu je pre istotu aj video, kde môžete vidieť aj pár kusov trčiacich porastov. No neviem, skúste napísať odborníci, či toto je ten mladý porast, o ktorom sa písalo v správe.

A ešte jedna vec. Každý región sa chce rozvíjať a vytvárať prostredie na to, aby tam ľudia radi chodili. NIektoré regióny majú prírodné danosti a na tie lákajú najmä turistov. Skúste sa opýtať hocikoho, ako na neho pôsobí takýto výrub z hľadiska estetického ale aj celkového pohľadu turistiky.

Samozrejme, že idem odpísať okresnému úradu svoju nespokojnosť s napísaným, nakoľko mám pocit zavádzania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?