NDS si robí srandu z východnniarov!

Autor: Igor Hraško | 25.4.2016 o 20:28 | (upravené 25.4.2016 o 21:57) Karma článku: 12,74 | Prečítané:  4294x

Ale to nie je žiadna sranda. človek, ktorý nemá k dispozícii diaľničnú sieť a nevyužíva ani tú, ktorú má vzdialenú, si predsa nebude kupovať ročnú diaľničnú známku!

Náš štát, v zastúpení štátnymi firmami už nasadil niektoré služby do elektronickej podoby. Veď niektoré reformy už mali byť dávno hotové a ešte furt nie sú, ale to bolo rečíííí... Nechajme ale ESO tak. Venujme sa diaľniciam.

Situáciu poznajú ľudia na východe našej krajiny. Tam nie je žiadna diaľničná sieť, alebo aby sme nekrivdili našim diaľničiarom, tak nejaká minimálna tam je. Ale zoberme si takého bežného človeka povedzme z Michaloviec, ktorý reálne nemá šancu jazdiť po diaľniciach, lebo stále jazdí len z roboty do roboty a občas cez víkend do Košíc či Prešova. Stane sa však, že pár krát do roka si potrebuje vybehnúť na dlhší výlet - na víkend do Tatier, na deň do aquaparku napríklad v Mikuláši, alebo na týždeň k susedom do Českej republiky.

Aké možnosti má náš bežný človek na to, aby mohol použiť našu diaľničnú sieť? K dispozícii sú nasledovné diaľničné známky: ročná, 30 dňová a 10 dňová. Načo by si kupoval takýto človek ročnú známku za 50,-€? Netreba mu ju. Ak ide na týždeň do Česka, ani 30 dňová za 14,-€ mu nie je treba, dokonca ani 10 dňová za 10,-€. Najefektívnejšia by pre takéhoto človeka bola jednodňová, prípadne možno trojdňová známka. V prípade tlačenej známky by som povedal, že by to bolo pre vyberateľa neefektívne, ale už máme na naše šťastie známku elektronickú. V tomto prípade si myslím, že je to úplne jedno, koľko stojí známka, lebo sa nič netlačí, nič nezadáva a po roku nemení ani jej vzhľad.

Takto možno uvažuje viac ľudí z východného Slovenska a niekto sa obrátil na NDS-ku presne s otázkou, či NDS neuvažuje nad zavedením 24 hodinovej, teda 1 dňovej elektronickej diaľničnej známky. Tu si prečítajte podľa mňa dosť arogantnú a povýšeneckú odpoveď Ing. Jána Koklesa, z odboru spoplatnenia - oddelenia eDZ.

Akú odpoveď by ste napísali dotyčnému pánovi ktokoľvek z vás?

 

Ešte by sme si mohli povedať, že v niektorých krajinách ako alternatíva jednodňovej známky funguje mýto. Teda zaplatíte len jeden prejazd. U nás zrejme nemožné.

Tu vidno prístup ku občanom v inštitúcii, ktorá podľa mňa viac vyberá, ako občanovi dáva. Nehovoriac o predražených výstavbách, o predraženom mýte a ďalších lapsusov inštitúcie riadenej ministerstvom dopravy. Hlavne, že tu má niekto plné ústa a deklarovanie transparentných a dostupných služieb občanom!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?