Slovensko sa má opäť podvoliť Bruselu!

Autor: Igor Hraško | 13.7.2016 o 10:04 | (upravené 23.7.2016 o 9:47) Karma článku: 4,85 | Prečítané:  816x

Áno, reč je o uvoľnení predaj a pôdy cudzincom. Pôda, ako najbežnejší výrobný prostriedok. Výrobný prostriedok ku zabezpečeniu najzákladnejších potrieb človeka – zasýtiť.

Jesť musí každý (ani bez vody to nejde) a jedlo sa dorába na pôde, či už ako primárnom (prvotnom) zdroji – rastlinná výroba, alebo sekundárnom (druhotnom) pre výrobu krmovín pre živočíšnu výrobu. Ak máme na čom pestovať, vieme zabezpečiť obživu pre našich občanov. Ak však na našej pôde bude hospodáriť niekto cudzí, ako dokážeme zabezpečiť kvalitnú obživu pre našich občanov? Myslí si snáď niekto, že ten zahraničný bude pestovať a chovať kvalitu na kvalitnej pôde pre slovenských občanov? Odpoveď nikto nemusí hľadať, už sa to totiž deje. Tí zahraniční, čo hospodária na našej kvalitnej a nezamorenej pôde vyvážajú kvalitné produkty do svojich krajín a ku nám sa vozí „hnoj“. Aj takto by sa dali nazvať niektoré produkty, ktoré nevieme, ako boli pestované, ako boli ošetrované a na akej pôde boli pestované a či vôbec na pôde – dnes sa taký šalát dá vypestovať v hydroponických záhradách na vode.

A teraz poďme opäť ku pôde. Vieme všetci, aká kúpna sila je u nás na Slovensku. Vieme, ako sme na tom s príjmami v porovnaní s inými vyspelejšími krajinami. Poznám na Slovensku veľa šikovných ľudí – farmárov a samostatne hospodáriacich roľníkov, ktorí by chceli rozšíriť svoje aktivity a dorábali produkty pre nás, občanov Slovenska. Ale mnoho krát im pozemky vyfúkne niekto, kto má lepší „kapitál“ na kúpu slovenskej pôdy. Ak vo vyspelej krajine zarábajú bežní ľudia trojnásobok našich miezd (nepíšem o podnikateľoch), nie je problém ponúknuť aj 1,5 násobok bežnej „trhovej“ hodnoty našej pôdy. A našinec je rád, že zarobí viac na predaji svojej pôdy.

Čo teda potenciálne hrozí Slovensku v budúcnosti? Pôdu budú mať poskupovanú zahraniční majitelia, ktorí budú kvalitné produkty vyvážať do svojich krajín a my budeme odkázaný na dovoz odpadu, ktorým nás kŕmia už v súčasnosti, ktorý majú ošetrený výrokom o iných chutiach občanov „východného bloku“ oproti západu. Niekto nás chce mať pekne v hrsti, aby nás mohol lepšie ovládať. Tí, čo budú mať to šťastie a budú vedieť zarobiť viac, si pôjdu nakúpiť do Rakúska a čo bežní občania? Čo naši dôchodcovia, čo musia obracať v ruke každé Euro, aby si vybrali, čo si kúpiť a čo nie a potom si vyberú to najlacnejšie, kde kvalita je spochybniteľná, kde mäsové výrobky už nemusia obsahovať mäso, kde ovocie stačí, aby dobre vyzeralo, nemusí chutiť!

A to možno ešte spomenúť žalobu Bruselu za to, že preferujeme slovenské potraviny v obchodoch. Takže si to zhrňme. Európska únia nám doteraz akože prinášala veľa. Či len dobrého, nechám na posúdenie každého. Ale čo nám bude prinášať v budúcnosti? Či toto celé nebola len príprava, teda motanie medových motúzov popod fúz, aby sme sa v budúcnosti stali omnoho závislejšími na niekom cudzom. Nie je toto tvrdý diktát z Bruselu? Nemala by sa práve v takýchto momentoch zmeniť politiky Európskej únie? Nie práve preto Briti opúšťajú toto zoskupenie?

Nedajme si vziať našu pôdu ani našu vodu! Pod žiadnym diktátom!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?