Štát pod vedením SMER-u je sociálna beštia!

Autor: Igor Hraško | 6.8.2016 o 10:13 | (upravené 6.8.2016 o 11:47) Karma článku: 6,93 | Prečítané:  891x

V piatok sme sa zo správ dozvedeli, že minister práce a tých pridružených starostlivostí chce zvýšiť minimálnu mzdu na 430,-€. Oooooo, aké chválihodné. Alebo žeby nie?

Ten sociálny dmentokrat má síce v pláne posilniť ohrozenú časť zamestnancov a dať im násilne vyššiu mzdu, ale to, že tým pácha genocídu na živnostníkoch, to mu zrejme nevadí. Lebo podľa neho SMER nepotrebuje samostatných ľudí, nezávislých od tohto zdebilnetého systému, SMER nemá záujem o ľudí, ktorí sa živia vlastnou prácou nezávisle na rozkrádaní Eurofondov, ktoré riadia smerácki hlupáci. S výnimkou prípadov ako je Váhostav, kde boli živnostníci podvedení a okradnutí firmou blízkou SMERU.

Nebudem sa venovať teraz tej minimálnej mzde, čo vlastne urobí pre zamestnancov, či zamestnávateľov a koľkých percent sa vôbec dotkne, ale poďme sa pozrieť na to, čo urobí živnostníkom.

Minister Richter zaručuje zamestnancom vyššiu mzdu zákonom. Ale ako dokáže zabezpečiť zákonom minimálnu mzdu pre živnostníkov? Nijak, ani jeden cent na rok, ale zvyšuje živnostníkom povinnosti! Je to antisociálna politika! Táto skupina dokonca nemá nijak v tomto štáte zabezpečený žiadny príjem, ani toľko, koľko majú 28 rokov nezamestnaní! Ale pozor! Opatrením zvýšenia minimálnej mzdy zabezpečuje ten sociálny demagóg zvýšené náklady úplne každého živnostníka! Pretože od minimálnej mzdy sa odvíjajú odvody živnostníka. A sme v krajine, kde táto likvidačná politika nechala zbankrotovať tisíce živnostníkov a ich rodiny. Poviete si, ale veď živnostník hádam nebude robiť za minimum. No keby dnes mnoho zamestnávateľov nezamestnávalo na živnosti, možno by to aj bola pravda. Nie žeby sa do toho živnostníci hrnuli, ale práve zamestnávatelia tlačení socialistickým zákonníkom práce nútia ľudí, aby u nich pracovali na živnosti. Okrem toho si povedzme, že v jednom roku sa môže každému živnostníkovi dariť, ale v tom ďalšom už nie. Ale odvody musí platiť ako za obdobie, keď sa mu darilo! A to dokonca zvýšené, lebo minister sa rozhodol pomôcť. Takže táto antisociálna politika zabezpečuje príjmy pre seba nie pre živnostníkov, ktorí sa živia svojou prácou, vytvárajú multiplikačný efekt v ekonomike a živia štát.

Fakt neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Rozkrádajú, nezveľaďujú a ešte aj likvidujú. Áno, likvidujú strednú vrstvu v našej spoločnosti, čo je ďalší krok ku absolútnej totalite a vláde oligarchov. Teda stále väčšie bremeno a stále väčšia likvidácia domácich firiem. To, že je teraz naoko pri moci neštandardný vládny zlepenec je nič ku tomu, že všetko tak, či tak, z úzadia riadia oligarchovia držiaci za guľky smerákov a ich poskokov a na všetkých dôležitých postoch sú smerácki puclíkovia. Len príkladmo naoko riadené ministerstvo pôdohospodárstva akože SNS. SNS len nominovala smerácku posilu.

Takže minister Richter, len do toho. Zvyšovať minimálnu mzdu, aby sme pomohli zamestnancom s minimálnou mzdou. Tým pár, ktorí ešte neboli prinútení pracovať pre nadnárodné spoločnosti na živnosť, či nebodaj cez firemnú agentúru. NIČ systémové, len populistické hlúposti!

Zahraničný podnikateľ dostane od Vás štedré dotácie náš živnostník nič.

Zahraničný podnikateľ dostane daňové prázdniny, ale slovenský živnostník nič.

Vojak z povolania, ktorý nikdy nebojoval má veľmi slušný výsluhový dôchodok po 20 rokoch zamestnania v armáde, ale živnostník musí pracovť až do 62 rokov veku. Dvakrát tak dlho ako profesionálny vojak alebo štátny policajt.

Mnohí výsluhoví dôchodcovia sa znova zamestnajú vo verejnej správe (podľa dostupných informácií je ich cca 45 000), a napríklad bývalí štátni policajti v obecných políciách, a po určitom čase dostanú ešte aj druhý dôchodok, takže majú dôchodky dva.  

Živnostník, napr. klampiar behá, musí liezť po strechách ešte aj 62 ročný, a dostane jeden dôchodok. Ak ho taký Váhostav okradne, tak na slovenských súdoch môže platiť roky súdne trovy a pravdepodobne aj tak nič nevyhrá, iba znova platí aj touto formou verejnú správu.

Za tých otrockých, diskriminačných podmienok živia živnostníci seba a svoje rodiny, živia štát z daní a odvodov a zdravotníctvo zo zdravotných odvodov. Za tých otrockých a antisociálnych podmienok nemôžu rásť firmy schopné konkurovať doma alebo investovať v zahraničí.

Kedy rakúske ženy budú chodiť na Slovensko starať sa o dôchodcov? No nikdy! Kedy sa vyrovnajú príjmy na Slovensku príjmom vo Švajčiarsku? No nikdy! Na Slovensku je viac ako milión ľudí na hranici chudoby, alebo sociálne vylúčených. Na Slovensku sa rozdávajú žobračenky ako v 19. storočí - teraz sa volajú potravinové balíčky, aby aspoň jedlo mali v krajine, kde sú cca 2 samovraždy denne a tri milióny exekúcií. Toto je pravá tvár tohto  tzv. sociálneho štátu.

Podpora je pre nevýrobnú sféru, pre nepracujúcich, pre cudzích podnikateľov, pre banky a nebankovky. Je to opak modelu kapitalizmu a ekonomického rastu.

Kapitalizmus - trhová ekonomika je systém tvorby kapitálu,  kumulácie kapitálu, investície kapitálu a ekonomického rastu. To my na Slovensku nemáme, s výnimkou firiem ako je Váhostav, ktorý ale nedokáže podnikať v hospodárskej súťaži už nikde mimo Slovenska a bez prepojenia na politickú moc, štátny rozpočet  a eurofondy. Zdravá ekonomika je niečo úplne iné.

Politické strany riešia nezamestnanosť - akože. Pritom stačí dať možnosť slobodne dýchať slovenským živnostníkom. Ak ich je 100 000 a každý by vytvoril len jedno pracovné miesto, tak okamžite vzniká 100 000 pracovných miest. Takže v tom je aj odpoveď, prečo máme nezamestnanosť. Nemusíte byť ekonomicky expert, stačí vedomosť ktorú má každý bača. Ovce treba strihať, nie ich podrezávať, lebo stádo vydochne. Pôrodnosť na Slovensku je cca len 60% oproti roku 1980. Je to dôkaz, že životné podmienky teraz sú oveľa horšie, ako za bývalej totality. Toto sú výsledky antisociálnej politiky vedenej od roku 1989. Slovenský národ vymiera. A vymierať bude, pokiaľ sa tento stav nezmení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?