Pri kauzách Richtera a Tomanovej opäť zlyhal Kaliňák!

Autor: Igor Hraško | 12.9.2016 o 20:07 | Karma článku: 7,38 | Prečítané:  505x

Od piatku rezonuje, nie len v médiách, kauza zneužívania maloletých v jednom, či viacerých resocializačných zariadeniach.

Dnes na obed dokonca zasadol Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, kde bol predvolaný minister Richter, ombudsmanka Tomanová a generálny riaditeľ UPSVaR Valentovič. Opäť len odvádzanie pozornosti od podstaty problému, na túto metódu smerákov sme vlastne už zvyknutí.

Rieši sa adekvátnosť zásahu polície, či vôbec bol nejaký zásah a čo sa pri ňom vykonalo. Richter tvrdil, že sa tým už zaoberá prokuratúra a orgány činné v trestnom konaní a bla, bla, bla. Tak, ako to robia stále, keď sa im príde na špinavosti, či ich krytie. Nikto však doteraz nepoložil zásadnú otázku: „Čo robila doteraz polícia v oblasti prevencie - teda PREDCHÁDAZNIA ZLOČINU? Čo robila v oblasti predchádzania toho, aby sa takýto skutok či prípad ani nestal?“ Tak stojí otázka, a tak stojí aj tento problém! TAKTO JE TREBA KLÁST OTÁZKU A NA TÚTO OTÁZKU TERBA ŽIADAŤ ODPOVEĎ. Ak máte deti, určite by ste chceli, aby žili zdravé, neznásilnené a nenadrogované. Nikoho neuspokojí, že veď ale páchateľ možno bude odsúdený. Ak sa nerieši prevencia v tejto a ďalších oblastiach kriminality, vznikajú následne problémy. Opäť ľahká matematika. Namiesto toho, aby sa urobili prevenčné opatrenia rádovo za desiatky Eur, tak následne bude vyšetrovanie a riešenie dôsledkov kriminality v stovkách, či tisícoch Eur. A ak niekoho odsúdia, tak sú to ďalšie výdavky na justičný proces a väzenský pobyt. Náklady na jedného väzňa sú cca 1200,-€ mesačne.

Policajný zbor má robiť prevenciu kriminality plošne a polícia pod vedením SMER-u  robí  čo? Kde je odbornosť a zodpovednosť  ministra Kaliňáka?

Na záver ešte pripomeniem, že do prebiehajúceho vyšetrovania sa nemá zasahovať. Takto to omieľa Kaliňák aj Fico. Zaujímavé však je, že Richter aj Tomanová dnes judikovali výsledky šetrení v resocializačnom ústave, lebo tvrdili, že sa nič nestalo!!! Ako si toto tie špiny môžu dovoliť???!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?