Klamstvo v kauze zneužívania detí v Galante nemôžu ustáť!

Autor: Igor Hraško | 14.9.2016 o 9:34 | (upravené 14.9.2016 o 11:00) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  564x

V predchádzajúcom blogu (odkaz dole), som písal, že svoju veľkú zodpovednosť nesie minister vnútra zo svojim aparátom, na čele s policajným prezidentom.

Jediné, čo má skutočne význam je prevencia. Rodičia chcú mať deti zdravé a nie znásilnené, či inak poznačené!

Opäť sa totiž potvrdilo, že policajný prezident je len Kaliňákom dosadená figúrka na riešenie špinavej roboty. Ale tak, ako Fico, Kaliňák, Richter či ďalší členovia vládneho nestabilného zlepenca, aj policajný prezident Gašpar klame, len sa mu tak od huby práši. Keby si aspoň spätne prešiel svoje vyjadrenia z minulosti, nemuseli sme ho prichytiť pri otvorenom klamstve.

Takže: Na TOPKY.sk vyšla informácia s jeho citáciou: „Gašpar povedal, že voči centru v Galante zaznamenali aj oznámenia. "Oznámenia boli o útekoch klientov, ktorí boli tam umiestnení na základe rozhodnutia súdu. Keby sme mali iné oznámenia, trebárs o šikane, určite by sme konali, ale taký typ oznámení sme nemali," informoval prezident.“, ale ani slovo o tom či polícia vykonávala niečo v zmysle predchádzania kriminalite, aké úlohy dal minister na vykonávanie prevencie, nič o tom či niekto prevenciu realizoval a najmä vyhodnocoval.

V predchádzajúcej časti sa však píše aj toto: „Polícia preverovala aj oznámenie matky Natálie z mája 2015. Šlo o skutok kvalifikovaný ako podozrenie zo znásilnenia až štyroch chovaniek zariadenia 23. apríla až 24. apríla 2015 na chate v okrese Považská Bystrica. Trestné stíhanie bolo 17. mája tohto roku zastavené z dôvodu, že skutok nie je trestným činom. Podľa Gašpara sa znásilnenie nepreukázalo, tri dievčatá vypovedali, že k nemu nedošlo, niektoré dokonca, že nepoznajú podozrivého.“

Tak aké iné ešte oznámenia chce Gašpar, aby sa vôbec dospelo k záverom, či skutočne došlo k spáchaniu trestných činov, či nie? Preverovala polícia, či náhodou na svedkyne nebol vyvíjaný nátlak či dokonca VYHRÁŽANIE zo strany vedenia, či zamestnancov resocializačného centra, aby vypovedali tak, že sa im vlastne nič nestalo na tej chate? Takže policajný prezident Gašpar tvrdí, že nemali iné oznámenia, ale na základe práve tých iných oznámení z rokov 2014 a 2015 na nič neprišli. Vôbec mu to nie je podozrivé? No pokiaľ má polícia a celý smerácky aparát zakryť zase „ich človeka“, tak vieme, že sa to chcelo pekne potichúčky odpratať.

Poďme ďalej a je dobré vypočuť si, čo povedal Gašpar na tlačovke o vyšetrovaní: „Chcel by som v tejto súvislosti povedať, že čím viac sa však budú dôkazy rozoberať v médiách, tým viac bude vyšetrovanie sťažené“. Koho tým policajný prezident nabáda a k čomu? Aby mali výhovorky, že sa to ťahá kvôli medializácii? Potrebujú to vyšetrovanie naťahovať, aby to pekne utíchlo, lebo už vedia, že toto im môže zlomiť krk. Áno, taká kauza Bašternák-Kaliňák a spol málokomu napovie, o koľko sa vlastne štát pripravil, lebo ľudia si tie čiastky ani nevedia predstaviť. Ale znásilňovanie klientov súkromného centra s udelenou akreditáciou ministerstvom práce, nadpracovnou asistenciou sociálnych pracovníčok a nečinných súdov, to si už ľudia predstaviť vedia, lebo ak má niekto deti, tak vie, že sa ho to bytostne môže dotýkať!

Toto však nie je prvé navádzanie v slovách policajného prezidenta. Alebo len pár ľuďom na Slovensku sa zdá, že vyjadrenie: „Polícia bude skúmať, či riaditeľ Peter Tománek vedel o pohlavnom styku maloletej a zamestnanca. Bude zisťovať, či to oznámil, keď nie, porušil by zákon.“ Je navádzaním svedka, či možno podozrivého, ako sa vyhnúť trestnému stíhaniu?

Už len na záver uvádzam, že bude opäť zriadený vyšetrovací tým, ale ani slovo o tom či polícia vykonávala niečo v zmysle predchádzania kriminalite, aké úlohy dal minister na vykonávanie prevencie, nič o tom či niekto prevenciu realizoval a vyhodnocoval, pravdepodobne by sme tu neriešili následky v podobe takýchto trestných činov. Ešte ako poslanec som vyzýval ministra Kaliňáka, aby predložil koncepciu bezpečnosti na Slovensku, ktorej súčasťou by mala byť nevyhnutne aj prevencia kriminality. A zrejme tak, ako pri iných kauzách môže byť inštruovaný vyšetrovací tím, akým spôsobom viesť vyšetrovanie, aby sa došlo ku tomu „správnemu výsledku“. V inom prípade sa možno zistí, že vyšetrovateľ, ktorý bude blízko pravdy, mohol zneužiť právomoc verejného činiteľa a z prípadu bude stiahnutý. A takto sa to bude naťahovať, až kým humbuk okolo tejto kauzy neutíchne a neštandardný a nestabilný vládny zlepenec sa bude môcť opäť potichúčky venovať rozkrádaniu verejných financií a okrádaním občanov Slovenskej republiky?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?