Koho sa báli politické špičky SR a EÚ v Bratislave na summite?

Autor: Igor Hraško | 19.9.2016 o 9:08 | (upravené 19.9.2016 o 20:15) Karma článku: 6,76 | Prečítané:  467x

V piatok 16. Septembra 2016 mali občania SR možnosť vidieť masívne bezpečnostné opatrenia  v Bratislave  z dôvodu príchodu európskych lídrov na bratislavský Summit.

Televízie odvysielali zábery bojových vozidiel pechoty s nápisom polícia, vyľudnené ulice, policajtmi obsadené nábrežie, uzavreté mosty s ostreľovačmi atď. Krátko na to sme mali možnosť počuť premiéra SR, ako povedal že EÚ je najlepší projekt aký máme.

Lídri EÚ okrem iného rokovali aj o tzv. migračnej kríze. Máme v pamäti, že občan SR sa mohol voľne pohybovať v EÚ až po 7 rokoch prístupových procesov, tzv. migranti túto možnosť dostali ihneď.

Otázka je, prečo viacerým ostala v ústach čudná pachuť tohto európskeho vrcholového stretnutia? Ak je EÚ najlepší projekt, ktorý máme, prečo lídri EÚ neprišli bez ochrany, alebo len s minimálnou osobnou ochranou medzi radových občanov. Ľudia by ich chránili aj vlastnými životmi za to šťastie žiť v EÚ keď ju riadia v prospech občanov. A radový občan by ich nosil na rukách za to, čo všetko pre neho robia?

Ale naši lídri EÚ vôbec neboli medzi ľuďmi. Hádam im na názoroch občanov EÚ vôbec nezáleží? Boja snáď títo lídri EÚ niekoho? Hádam len  nie radových občanov žijúcich v EU? Boja sa teroristických útokov? Ale veď sú to oni, kto púšťa bezbreho migračnú vlnu medzi nás radových občanov.  My sa nemáme báť, ale oni áno? Náš život má nižšiu cenu? Ešte jeden vypuklý problém z tohto celého máme. Ak sa boja občania a dajú to nahlas najavo, sú xenofóbni a islamofóbni, keď sa však boja politici, je to v poriadku?

V USA občania majú právo nosiť zbraň na svoju obranu. Návrh na zvýšenie obranyschopnosti jednotlivcov a rodín u nás nebol schválený! Nemali by snáď byť piatkové bezpečnostné opatrenia každodennou rutinou na Slovensku, lebo to, čo zrejme hrozilo lídrom EÚ, to asi hrozí aj nám, bežným občanom.

V Maďarsku majú farmársky zákon, kde ľudia majú právo aj za použitia zbrane brániť svoje obydlie. U nás takýto zákon nie je schválený! Ako vláda vytvára prostredie pre svojich občanov, aby sa cítili bezpečne, alebo aspoň aby mali garanciu toho, že sa vedia obrániť sami?

Podľa dostupných informácií Islamský štát zakázal používanie burky, lebo v poslednom období došlo k útokom zahalených páchateľov na lídrov Dajš. Podľa dostupných informácií vo Francúzsku je sledovaných okolo 15000 osôb pre podozrenie s prípravy teroristického útoku.  U nás máme priestory snímané kamerovými systémami. Ak dôjde ku kriminálnemu činu podľa popisu svedkov polícia zostavuje identikit páchateľa, alebo sú predložené zábery z kamerového systému na pátranie po páchateľovi. U nás burka zakázaná nie je, teda nie je možné ani vizuálnym kontaktom, ani na základe záberov z kamerových systémov identifikovať osobu páchateľa. Sú teda kamerové systémy iba na sledovanie domáceho obyvateľstva v rozsahu, o akom sa komunistickej ŠTB ani nesnívalo? Ale ak dôjde k teroristickému útoku zo stanu islamských teroristov, páchateľ má zostať utajený?

KOHO SA TEDA BOJA EURÓPSKI LÍDRI?  Akú cenu má pre našich politikov bezpečnosť bežného občana? Ak porovnáme, aká je venovaná pozornosť európskym lídrom a aká občanom Slovenska od domácich politikov, tak je to do očí bijúci nepomer. Tak prečo sa máme cítiť v EU dobre a bezpečne?

Podľa slov nášho premiéra sa hovorilo o zvýšenej ochrane Európskej hranice. No ak to bude fungovať tak, ako doteraz, prípadne tak, ako to funguje na našej východnej hranici, tak sú to všetko len prázdne slová (o tejto téme v ďalšom blogu).

 

Suma sumárum:

1. Nemáme koncepciu bezpečnosti

2. Nemáme zjednodušený prístup ku zbraniam na svoju ochranu ako majú napríklad v USA

3. Nemáme farmársky zákon aký má napríklad Maďarsko

4. Nemáme zakázané burky, ako to majú už mnohí v záujme zníženia bezpečnostného rizika

5. Nemáme zakázaný islam, ako má napr. Angola

6. Nemáme riadne chránené hranice Schengenu a namiesto pomoci pri ochrane hraníc EÚ posiela peniaze do Turecka

7. Ak vyjadríme obavy z nekontrolovanej migrácie, sme ostrakizovaní ako xenofóbi a islamofóbi, atd.

 

Máme však možnosť pozerať sa na politikov, ako sa boja prísť medzi radových občanov, a ako ich chránia obrnené transportéry a ostreľovači.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?