Kontrola úrovne demokracie v EÚ?

Autor: Igor Hraško | 28.10.2016 o 8:44 | Karma článku: 5,64 | Prečítané:  317x

Neviem, či ste zachytili, ale EÚ zriadila komisiu na kontrolu úrovne demokracie v členských štátoch. Príde vám to absurdné?

Aj mne a to som si položil len pár základných otázok: Kto je to „komisia“? Opäť to nie je nikto volený ani v členských štátoch, ani v Europarlamente, je to len niečo vytvorené menovaním a bude to kontrolovať! A kto bude kontrolovať ich? A na základe čoho bude komisia kontrolovať demokraciu? Aké kritériá bude musieť spĺňať členský štát, aby mal uznanú mieru demokracie? Čo bude musieť byť súčasťou demokracie, aby členský štát nebol postihovaný za nižšiu mieru demokracie? Bude to neprijímanie ilegálnych migrantov? Tých, poväčšine ekonomických migrantov bez dokladov, ktorí prichádzajú z krajín, kde je mier a prichádzajú cez krajiny, kde je mier, kde nikto nevie identifikovať, koľko je medzi nimi islamských a iných extrémistov napojených na teroristické organizácie? Takže komisia, ktorej členovia sú menovaní, bude kontrolovať štátne orgány suverénneho štátu volené občanmi? Toto sú tie výhody členstva v Európskej únii? Teda okrem toho, že máme otvorené hranice a ku nám môžu nekontrolovateľne prichádzať hordy migrantov! Ktosi vypočítal, že do EÚ v súčasnosti prúdia migranti zo 101 krajín. Takže už nie len z vojnou zmietanej Sýrie. Tak ako to teraz je? Utečenci, či už len migranti?

Takže táto istá Európska únia, ktorá ide pokutovať členské štáty, ak legitímne zvolení predstavitelia nechcú prijímať migrantov, bude kontrolovať úroveň demokracie.

Tá istá Európska únia, ktorá kritizuje Viktora Orbána za to, že nechal najdemokratickejším spôsobom vyjadriť sa občanov členskej krajiny formou referenda ku otázke prijímania migrantov!

Z toho mi vyplýva, že sa tu vytvára permanentný tlak na krajiny, ktoré sa vzoprú, budú ich šikanovať, budú sa vyhrážať a budú buzerovať! Čo za úplné hlúposti sa v EÚ dejú? V záujem čoho? Demokracie, či solidarity? Demokracia je vláda ľudu a teda ľud vládne v členských štátoch, nie bruselskí úradníci!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Evy Borušovičovej

Ruská zápletka a okradnutý Štefánik

Milan Štefánik mal osud, v ktorom za každým vyriešeným rébusom nájdete ďalší rébus.

DOMOV

Pozadie protestov riešili aj pri Gorile. Bol za tým Kočner

V zákulisí operoval Kočnerov komplic.


Už ste čítali?