Kde sú európski džentlmeni a ich úcta k ženám?

Autor: Igor Hraško | 12.1.2017 o 9:18 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  425x

Ďalší štát zakázal nosenie burky pre moslimské ženy. A nie len jej nosenie, ale aj výrobu a predaj. 

Teraz by si niekto povedal, že je to xenofóbny štát. Lenže v tomto prípade je to Maroko – islamská krajina, ktorá zakázala burku po Bulharsku. Považujete islamské Maroko za xenofobné, extremistické, islamofobné alebo niečo v tomto zmysle? To je paradox, že? Minister vnútra Maroka to odôvodnil zvýšením bezpečnosti v štáte! Informovala o tom agentúra AFP a už to prebrali aj naše médiá. Ako som už skôr písal, a je napísané aj v článku: „Zločinci niekoľko krát použili tento odev k páchaniu svojich zločinov“. Opäť by sa niekto mohol ozvať: „Ale veď u nás sa takéto zločiny nepáchajú“. Súhlas, ale budeme čakať? Musia ležať mŕtvoly aj na slovenských uliciach? Nie je lepšia prevencia, ak to už potvrdili odborníci v iných krajinách? Múdry sa učí na cudzích chybách, len hlupák sa učí na vlastných! Toto je stará ľudová múdrosť, ktorej sa však u nás vládni predstavitelia zjavne nedržia.  Poďme aj ku našim susedom. Heinz Fassman, rakúsky vládny konzultant a poradca pre integráciu, volá po zákaze buriek na pracoviskách. Asi oprávnene! Bezpečnostní analytici z mnohých krajín predpovedajú, že útoky podobné z Nice, Berlína, Istambulu budú pribúdať a bude pribúdať aj obetí na životoch nevinných ľudí. A nemusíme chodiť ďaleko. V stredu sa ku Milanovi Kňažkovi vlámal lupič! Kňažko ho však svojou legálne držanou zbraňou postrelil a následne chytila polícia. Ako napísal portál ETREND vo svojom článku: „Zákon umožňuje ľudom v ich obydlí použiť zbraň, pokiaľ iná osoba do neho neoprávnene vnikne alebo v ňom zotrvá.“ O tomto som však písal v inom blogu.

Vráťme sa však ku našej burke. Vie niekto, či si vôbec uvedomuje, čo vlastne symbolizuje zahalenie ženy burkou? Nie je to náhodou poníženie ženy moslimskými mužmi? Nie je náhodou takto symbolizovaná otrokyňa, ktorá má slúžiť svojmu pánovi? Nie je náhodou v extrémistickom moslimskom svete braná čo i len poodhalená žena ako „kurva“ (ospravedlňujem sa za tento hanlivý výraz, ale inak by nebol jasne známy kontext)? Podľa dostupných zdrojov ženu, ktorá sa vydáva za „kurvu“ môžu muži na ulici znásilniť (aj viacerí naraz). Ale ak ju znásilnia, tak je pre svojho muža už neprijateľná a môžu ju bez súdu verejne ukameňovať – čiže zabiť! Toto nikomu z mimovládnych organizácií v EU, ani vrcholovým politikom, ktorí majú plné ústa ľudských práv nevadí??? Kde sú však ľudské práva týchto žien na území Európskej únie? Prečo nikto proti tomuto nevystúpi a nekritizuje takúto diskrimináciu žien? Či snáď ľudské práva platia len pre vybrané ženy? Nie snáď pre všetky?

A teraz sa na to pozrime z iného uhla pohľadu. Ak sa moslimskí extrémisti pozerajú na odhalenú ženu ako na „kurvu“, ktorú môžu znásilniť, ako sa asi pozerajú na naše ženy? Myslí si snáď niektorý moslim, že moja žena, matka mojich detí, či moja mama je „kurva“? Kto mi vyvráti či potvrdí tento ich pohľad na naše ženy? Ako sa potom v budúcnosti môžu správať na území nášho štátu k našim ženám, ak nebudú rešpektovať naše kultúrne hodnoty a existujúci právny stav? Prečo len MY MUSÍME rešpektovať hodnoty iných, ale ak ich nerešpektujeme, sme hneď všelijako označovaní?

Ak sa návrh na zákaz burky ocitne v parlamente, bude zaujímavé sledovať, ako sa budú správať muži pri hlasovaní. Budú ako džentlmeni chrániť česť a rovnoprávnosť žien všeobecne a tiež ako dámy poslankyne preukážu solidaritu k iným ženám, ktoré nemali to šťastie narodiť sa v Európe. A tiež ako budú myslieť na budúcnosť svojich dcér a ich budúce postavenie v spoločnosti.

Čo teraz robí naše ministerstvo vnútra a jeho minister? V tomto čase, kde sa zakazuje aj v moslimských krajinách nosenie burky náš minister odklepol 1,8 milióna € pre mimovládku, ktorá má integrovať tzv. migrantov. Akých migrantov a hlavne koľko ich má integrovať táto mimovládka, keď premiér tvrdí, aj na bilbordoch, že žiadnych migrantov mať nebudeme???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?