Žitňanská ide zatvárať ľudí, ktorí majú opodstatnené obavy o svoju bezpečnosť?

Autor: Igor Hraško | 31.1.2017 o 9:36 | Karma článku: 5,41 | Prečítané:  469x

V pondelok ráno som zachytil v jednom komerčnom rádiu správu o tom, že Rakúšania žijú v strachu a obavy vyvoláva vlna násilia, ktorú zažíva hlavné mesto Viedeň.

Vlna kriminality sa v Rakúsku za posledné roky zvýšila viac ako dvojnásobne. Písal som aj do toho rádia s veľkým oranžovým X, ale neodpísali mi, odkiaľ majú túto informáciu. Neskôr som našiel túto správu na portáli Aktuality.sk ( https://www.aktuality.sk/clanok/410729/rakusania-sa-stazuju-na-skupiny-migrantov/ ). V článku sa odvolávajú na britský denník Daily Express.

Čo to znamená pre nás a čo by mali robiť naše ministerstvá vnútra a spravodlivosti? Súčasná situácia je taká, že máme preplnené väznice, súdy zavalené prípadmi, ktoré sa ťahajú roky a nedostatok vyšetrovateľov. Toto sú dostupné informácie z posledných rokov, ktoré púšťali von sami vládni predstavitelia. Čo sa stane, ak u nás stúpne vlna kriminality v skupine žiadateľov o azyl? Čo sa stane, ak tým celková kriminalita stúpne o polovicu, ako je to uvádzané vo Viedni, alebo o Malmö vo Švédsku? Takýto nárast kriminality môže viesť ku kolapsu polície a justičného systému!!! Na mnohých miestach v Európe už ku tomuto javu došlo – množstvo NO-GO zón sú toho jasným príkladom.

Niektoré komentáre pri podobných mojich príspevkoch, kde píšem o opodstatnených obavách mnohých ľudí sú v duchu, že nemám robiť paniku, že u nás sa nič také nedeje. Áno, zatiaľ, ale zatiaľ nás nezasiahla priamo migračná vlna, ale ako píšu verejne dostupné zdroje, po oteplení sa má opäť zvýšiť migračná vlna v celej Európe. Kam pôjdu všetci migranti? Hádajte, keď Kaliňák s posvätením Fica vyčlenil pre mimovládku, ktorá bude mať na starosti integráciu migrantov na Slovensku takmer 2 milióny Eur! Časť týchto financií pôjde zrejme na lukratívne platy integrátorov, ale aj tak si myslím, že počet migrantov nebude len pár desiatok, o ktorých minister vnútra tak rád hovorí. Ale dobre platených integrátorov mali aj inde v Európe a výsledky nie sú! Koľko teda bude našich migrantov? Stovky? Tisíce? Kedy to bude? Ak nechceme prísť o čerpanie Eurofondov úplne, podľa EK musíme migrantov prijať, a v pondelok sa takto vyhrážal Martin Schulz krajinám V4. 

A tu sa už dostávame ku situácii, ktorá môže vzniknúť presne tak, ako vo Viedni. Ale čaká nás možno aj horšie. Ak budú na teroristov v Sýrii koordinovane útočiť dve najsilnejšie armády sveta, kam budú utekať teroristi a ako ich bude možné odlíšiť od bežných utečencov? Toto nech niekto občanom vysvetlí, lebo doteraz to nikto nedokázal! Takže namiesto toho, aby sa ministerstvo vnútra a spravodlivosti venovali predchádzaniu nárastu kriminality, tak Žitňanská sa chystá zatvárať ľudí, ktorí majú opodstatnené obavy o svoju bezpečnosť a verejne to deklarujú! Ľudia majú teda opodstatnený strach. Strach je však vyvolaný neschopnosťou vrcholových politikov mať pod kontrolou  bezpečnostnú situáciu a nie z nepoznaného. Kedysi sa predsa normálne chodilo na dovolenky do krajín, kde sú dnes konflikty.

Takže prestaňme naháňať ľudí, ktorí sa oprávnene boja toho, čo sa deje dnes už aj na hraniciach Slovenska a čo môže prísť veľmi rýchlo a začnime naháňať tých, ktorí to všetko zľahčujú! Ľudia, ktorí bagatelizujú nárast kriminality v Európe, ktorý nastal v čase migračnej krízy, by mali byť prešetrení, či nie sú napojení na teroristické organizácie! Čo vy na to naši vládni predstavitelia?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?