Načo sú našim papalášom hodnosti?

Autor: Igor Hraško | 16.2.2017 o 18:54 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  401x

Dnes už nikto Andrejovi Dankovi, sťa by predsedovi parlamentu nepovie inak, ako KAPITÁN. Toľko karikatúr, koľko sa na túto osobu vymyslelo, som ešte nezažil.

Asi právom, lebo postúpiť o toľko hodností by bolo za hodno zapísať do Guinessovej knihy rekordov.

O morálke tohto činu sa už popísalo tiež mnoho a veľa sa o tom stále ešte diskutuje. Ale nikde v spoločnosti, kde sa stretnú ľudia, nik sa nebaví o tom, kto má akú hodnosť v zálohe. Napriek tomu Danko výložky bozkával. Poďme sa však pozrieť na tento akt z úplne iného pohľadu a najmä z pohľadu ďalších kapitánov, podplukovníkov či plukovníkov „v zálohe“. A toto je to najpodstatnejšie. Nikto z novinárov sa doposiaľ neopýtal týchto politikov NA ČO SÚ IM HODNOSTI V ZÁLOHE? Na nič! Áno, v čase mieru sú im akékoľvek hodnosti v zálohe na nič. Nezapočítavajú sa im do dôchodku, nemajú nárok na žiadne iné financie z titulu hodnosti. Tak potom načo si to rozdali?

Jediná situácia, kedy ich hodnosti nadobúdajú na veľkom význame by bolo v čase, keď nadobúda na význame armáda a to je v čase vojny alebo vyhlásenia výnimočného stavu, teda v čase, keď by armáda prevzala moc v štáte. To môže byť dočasne, alebo aj na dlhšie. Kto by potom vlastne vládol Slovensku? Presne táto istá čvarga, ktorá si nadelila vysoké dôstojnícke hodnosti, pretože zo zálohy by prešli na významné veliteľské posty! Ostatní by len cvakali opätkami a poslušne salutovali.

A teraz dôležitá otázka: Vedia vládni predstavitelia niečo, čo my obyčajní ľudia nie? Majú nejaký plán B, o ktorom verejnosť neinformovali? Vedia, prečo si nadelili takéto hodnosti, keď v čase mieru im to je dve veci a nikoho to vlastne zaujíma? Prečo je to pre nich dôležité? Pre takého Jahnátka, Glváča, Maďariča, či Fica? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Na náramok treba myslieť, Rusko nemôže zájsť ani na viedenské vianočné trhy

Pavol Rusko je siedmym občanom, ktorý dostal monitorovací náramok bez odsúdenia.

DOMOV

Danko v dume dvoril Rusom, keď prekrúcajú ´68, mlčí

Danko je absolútne mimo reality, ohodnotil proruský sentiment politológ.


Už ste čítali?