Prof. JUDr. Mária Patakyová, PhD. je nespôsobilá!

Autor: Igor Hraško | 9.9.2017 o 8:21 | Karma článku: 5,28 | Prečítané:  989x

Verejná ochrankyňa práv a vládna nominantka Mária Patakyová je nespôsobilá na výkon verejnej funkcie, nakoľko počas určitej verejnej udalosti porušila ZÁSADU OBJEKTÍVNOSTI

a postavila sa na stranu jedného prúdu, či skôr jednej komunity. Ona sama seba spochybnila a urobila nedôveryhodnou pre svoju neobjektívnosť a tak zobrala občanom dôveru, že bude objektívne administrovať svoj úrad. To, že bude objektívne obhajovať práva všetkých rovnakým spôsobom, nebodaj, ak by došlo na spor medzi komunitami, ktoré vedú hodnotový súboj na slovenskom poli?

Jednou zo základných povinností úradníka pri výkone verejnej správy je abjektivita , či objektívna administrácia v úrade ktorý zastáva. Inak povedané dodržiavanie Ústavy SR a v ňom ustanoveného princípu rovnakého zaobchádzania.

Nedávno sa v Bratislave v tom istom čase konali dva pochody LBGTI a Pochod za európske hodnoty teda za rodinu.

Ombudsmanka sa otvorene postavila na stranu LBGTI, teda na stranu jedného názorového prúdu, a v plnej miere ukázala svoju nespôsobilosť viesť Úrad verejného ochrancu práv, pre porušenie princípu objektivity a to práve o otázke veľmi citlivej, pre svoj jednostranný postoj, ktorý deklarovala vyvesením dúhovej vlajky a účasti na pochode.

Ombudsman môže, a má byť človek, ktorý nie je predpojatý, a u ktorého je možné očakávať objektívny nezaujatý prístup, a v tomto Patakyová prepadla na celej čiare, o to viac, že sa otočila chrbtom európskym hodnotám, medzi ktoré rodina nepochybne patrí. Ombudsmanka, ktorá má ctiť zákon!  Patakyová sa otočila chrbtom aj voči platnému zákonu o rodine!

Ospravedlnenia, ktoré v jej prospech zazneli, sú ešte horšie, ako samotné konanie Patakyovej. Údajne má chrániť práva menšín. To zrejme znamená, že v úrade verejného ochrancu práv nemá chrániť uzákonené práva väčšiny? Väčšina je tu len na to, aby platila dane? Patakyová  sa obrátila proti princípu demokracie, ktorý máme uzákonený v Ústave SR. Takto sa má správať predstaviteľka politického subjektu, ktorý obsadil post ministra spravodlivosti?

Ombudsmanka ukázala, že pre ňu ochrana práv slovenskej rodiny nie je prioritou! Ale Slovensko predsa potrebuje zdravé rodiny a tým pádom potrebuje ombudsmanku, ktorá bude chrániť aj práva rodín. Jednou z Európskych hodnôt bola po stáročia rodina. Je potrebné, aby to tak aj zostalo.

Menšiny majú mať svoje práva, ale toto už vyzerá skôr ako diktatúra menšiny!

Už prešiel nejaký ten čas na uvedomenie si svojho obrovského omylu. Na základe toho by mala sama ombudsmanka Patakyová odstúpiť! Ak nie, vyzývam ju, aby abdikovala na tento úrad!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?