Opäť nekompetentná Žitňanská, alebo jej ministerstvo? - Pátranie po odsúdených 1. časť

Autor: Igor Hraško | 10.12.2017 o 9:41 | (upravené 13.1.2018 o 17:15) Karma článku: 2,15 | Prečítané:  337x

Na základe infozákona som na ministerstvo spravodlivosti poslal žiadosť o sprístupnenie informácie. Keďže som kedysi dávno brigádoval na skládke pri Luníku IX, videl som, čo a ako sa tam deje.

Dnes, keď sa viac ako inokedy hovorí o extrémizme, spôsobeného xenofóbiou, či rasizmom, nikto nechce dať relevantnú odpoveď na príčinu vzniku týchto javov.

Na Slovensku, momentálne neberúc do úvahy narastajúcu nekontrolovanú migráciu do Európy, máme problém s jednou skupinou obyvateľstva, ktorá je na základe etnicity zaradená medzi jednu z menšín. Menšinám sú však postupne viac priznávané nadpráva, ako väčšinovému obyvateľstvu. A potom sa niekto čuduje, že proti týmto trendom narastá odpor. Hasia sa dôsledky, ale neriešia príčiny, ako to už dookola opakujem niekoľko rokov.

Poďme však k podstate tohto blogu. Keď sa povie LUNÍK IX, takmer každý si ihneď vybaví košické sídlisko s rómskym obyvateľstvom. Kedysi to bolo normálne sídlisko s pestrým zastúpením, ale postupne sa začalo s presídľovaním väčšinového obyvateľstva a na Luníku IX ostalo rómske etnikum. Následne sme počúvali v správach, ako sa sypú smeti z okien, znečisťuje prostredie, ako sa ničia pridelené byty, predáva zariadenie a dokonca spaľujú drevené súčasti. Došlo to až do štádia, že muselo byť niekoľko celých bytoviek úplne zbúraných a búrať sa zrejme budú ďalšie. Medzi obyvateľmi boli platiči, ale aj čiastoční platiči ale vo veľkej miere neplatiči. Teraz nebudem polemizovať o tom, kto dostal náhradné bývanie, ale vrátim sa ku podstate problému. U nás platia zákony (niektorí to pociťujú viac, niektorí vôbec) a poškodzovanie cudzej veci je tiež zahrnuté ako protiprávna činnosť.

Aby som sa vyhol nepodloženým tvrdeniam, zaujímalo ma, koľko z obyvateľov Luníka IX bolo právoplatne odsúdených za páchanie protiprávnej činnosti. Tu je moja žiadosť s otázkou aj vysvetlením:

Človek očakáva relevantnú odpoveď, aj keď sa dalo očakávať niečo v zmysle vyhýbania sa odpovede. To čo ma čakalo v maili predčilo všetky moje negatívne očakávania.

Z ministerstva mi odpísali v kópii, že predmetnú žiadosť posielajú na priame vybavenie ďalej a mailová adresa príjemcu je adresa starostu Luníka IX. Z toho mi vyplýva, že starosta mestskej časti, kde sa páchala kriminalita má presnejšie informácie ako ministerstvo spravodlivosti. Keby postúpili žiadosť na krajský súd v Košiciach, ešte to pochopím, ale takto teraz neviem. A pritom starosta ani nie je podriadený ministerstvu a zrejme nedostáva ani rozsudky, a pritom jedno je štátna správa a druhé samospráva.

Tu je predmetný mail:

Z toho mi vyplýva nasledovné: buď ministerka Žitňanská zamestnáva na ministerstve blbcov, ktorí nevedia ani o kompetenciách ministerstva, alebo je nekompetenentná ona, keď zamestnáva takýchto darebákov, ktorí prepošlú žiadosť o informácie, ktoré môže mať jedine ministerstvo spravodlivosti a nik iný, na samosprávu. Zatiaľ neviem o tom, že by starostovia vynášali rozsudky, alebo im súdy rozsudky za ich obce či mestské časti posielali.

Nemá snáď rezort ministerstva spravodlivosti archivovať rozsudky??? Kto iný má mať najpresnejšie informácie o počtoch odsúdených? Áno, ešte je tu jedna inštitúcia a som zvedavý, ako sa tá postaví k problému. Taká istá žiadosť bola totiž z mojej strany poslaná aj na Generálnu prokuratúru.

A takto to potom s našou, na rovnoprávnosti založenou spravodlivosťou funguje a myslím, že toto je príčina nárastu negatívnych nálad v spoločnosti. Opäť to zdôrazním na záver: Treba konečne začať riešiť príčiny negatívnych javov v spoločnosti, nie pseudoriešenia ich dôsledkov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE LUBOŠ PALATA

Česko sa stalo základňou vietnamskej rozviedky

Únos je len špičkou ľadovca.

KOŠICE KORZÁR

Účtovník mafiánskeho klanu chce pôsobiť ďalej na Slovensku

Pre klan kúpil hotel v Tatrách. Košice si vybrali pre lety do Nemecka.


Už ste čítali?