Kde je zodpovednosť NKÚ a jeho šéfa Karola Mitríka?

Autor: Igor Hraško | 17.3.2018 o 9:06 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  351x

V posledných týždňoch sa toho nahovorilo dosť o zodpovednosti ministerstiev i samotných ministrov a na protestoch boli dané požiadavky najskôr na demisiu ministra a policajného prezidenta.

Teraz sa už volá aj po predčasných voľbách. Akosi sa zabúda na významnú inštitúciu, ktorá keby si plnila svoje povinnosti tak, ako by mala, možno že by k vražde mladého páru nedošlo.

Nikde som za posledný čas nepočul nikoho opýtať sa na zodpovednosť Najvyššieho kontrolného úradu pod vedením Karola Mitríka. Všetci vedia, že Kuciak písal články o svojich poznatkoch týkajúcich sa zvláštnych finančných operácií. Finančné operácie sa týkali eurofondov, či vratiek DPH. Ku týmto článkom mal prístup ktokoľvek, vrátane NKÚ.

Nikto sa však nezaoberá otázkou, či Kuciak podal podnet na NKÚ v súvislosti s týmito finančnými operáciami. A či NKÚ v tejto veci vôbec konal. Ing. Karol Mitrík mlčí a nikto, ani politici, ani médiá mu nekladú žiadne otázky. Nie je zodpovedný za situáciu náhodou aj NKÚ a Mitrík samotný? Všetci si pamätáme, akým spôsobom bol dosadený do tohto úradu.

Mlčanie a ticho okolo NKÚ je podivné a pozoruhodné, nakoľko na uliciach sú demonštrácie proti tomuto systému a o NKÚ ani zmienky. Prečo NKÚ sám od seba nezistil nič, keď má tieto právomoci a prečo nič nezistil, ani keď o nich písal Kuciak? A čo robí NKÚ teraz?

Slovensku sa hovorí už ako o čiernej diere Európy, taká hanba pre Slovensko, ani kríza tu ešte nebola! Okrem vlády by mal určite padnúť aj Mitrík a niekoľko hláv úradu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hamšík vypadol z Ancelottiho zostavy, o odchode neuvažuje

Nerozumiem, odkiaľ tieto správy pochádzajú, odbil tvrdenia agent Petráš.

Blog Radovana Bránika

Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von

Ľudia z pozadia firmy BYTES sa v obave z negatívnej publicity ozvali.


Už ste čítali?